بوتیک هتل

بوتیک هتل نامی است که شاید بسیاری از افراد اطلاعاتی در مورد آن نداشته باشند. اما افرادی که اطلاعاتی در مورد این نوع هتل دارند، وجه تمایز یک بوتیک هتل و هتل عادی را در اندازه آن و شاید پاره ای از خدمات ارائه شده در آن بدانند. ولی اگر این واژه را در مقابل یک متخصص هتلداری به زبان بیاورید، با تعاریف دیگری مواجه می شوید. البته امروزه از هتل های سنتی به عنوان بوتیک هتل نیز استفاده می شود.

بوتیک هتل قصرمنشی
بوتیک هتل قصرمنشی

بهتر است قبل از آشنایی بیشتر با بوتیک هتل‌ها به  بررسی ریشه واژه بوتیک بپردازیم.

ریشه واژه بوتیک

واژه بوتیک در اواخر دهه ۱۹۶۰ و از طریق خیابان‌های معروفی در اروپا که مرکز فروش محصولاتی با ویژگی‌های متفاوت بودند وارد زبان محاوره شده بود. «بوتیک» از زبان فرانسه وارد زبان انگلیسی شد و در اصل به فروشگاه‌هایی گفته می‌شد که به‌صورت تخصصی کالاهای نایاب و گران‌قیمت را در مقیاسی کوچک (در برابر فروشگاه‌های بزرگ و به‌اصطلاح زنجیره‌ای) عرضه می کردند. مشتریان سطح بالا این فروشگاه‌ها با نیازهای متمایز، به خاطر دو اصل مهم خدمات خاص و محصولات نایاب مشتری وفادار این بوتیک ‌ها شدند.

اصطلاح بوتیک هتل به نوع ویژه‌ای از هتل‌ها‌ گفته ‌‌می‌شود که قدرت بالای معماری بر روی محیط آن تاثیر گذاشته است. در واقع عبارت بوتیک هتل به ارائه خدمات لوکس و مقرون به صرفه در هتلی شیک گفته ‌‌می‌شود. بوتیک هتل‌ها‌ نمایانگر سبک زندگی هستند و از یک محیط اختصاصی از سبک خودمانی، مدرن یا شهری پیروی ‌‌می‌کنند. این هتل‌ها‌ دارای تفاوت در دکوراسیون داخلی، تزئینات، اکسسوری‌ها‌ و مبلمان با هتل‌ها‌ی معمولی است.

تاریخچه بوتیک هتل

در دهه ۱۹۷۰ «یان شراگر و استیو روبل» دو آمریکایی که مدیران اپرای تفریحات شبانه استودیو ۵۴ بودند ایده ی خلاقانه ای ابداع کردند. این دو به دلیل توسعه و ساخت استودیو خانه اُپرای گالو شهرت بین‌المللی به دست آوردند. شراگر و روبل از زیرساخت تئاتر استفاده کردند تا ظاهر و حس کلاب را تغییر دهند. آن ها سپس به فکر کلاب شبانه جدیدی به نام پالادیوم در ساختمان قدیمی آکادمی موسیقی نیویورک افتادند و معمار ژاپنی مشهور یعنی آراتا ایسوزاکی را به خدمت گرفتند تا سالن موسیقی قدیمی را با حفظ فضا به یک کلاب شبانه تبدیل کند. پالادیوم اولین کلابی بود که در آن هنر، نقطه کانونی تجربه به شمار می آمد. آن‌ها متوجه شده بودند که قدرت بالای یک معمار باید بر روی یک محیط تأثیر بگذارد.

تمایل آنها به ایجاد حس اصیل و مرتبط با نیازها و سبک زندگی نسل جدید آنها را به سمت دنیای هتل داری سوق داد. آن‌ها به ‌خوبی اشتیاق و تمایلات مردم را شناخته بودند و با شناخت بازار و نیازهای آن دوران به دنبال چیزی متفاوت بودند؛ هتلی که علایق و سبک زندگی آن ها را منعکس نماید و جایگزین سرگرم‌کننده ای نسبت به هتل‌های آرام و عمومی بازار آن روز باشد. از این رو فرصت را برای یک نوآوری واقعی غنیمت شمردند و هتل خود را تأسیس کردند. هتل مورگانز در سال ۱۹۸۴ برای پر کردن این جای خالی افتتاح شد. هتلی که صنعت هتل داری را تغییر داد. هتل آنها به‌سرعت مشهور شد و مفهوم سبک زندگی بوتیک هتل را به جهان معرفی کرد.

هتل مورگانز
بوتیک هتل مورگانز

نخستین بوتیک هتل های جهان

نخستین بوتیک هتل‌ها در دهه 80 میلادی در شهرهایی مانند نیویورک، لندن و سان فرانسیسکو ظاهر شدند. در حقیقت دو تا از نخستین بوتیک هتل‌های جهان در سال 1981 درهای خود را به روی عموم باز کردند: هتل بلیکس(Blakes) در کنسینگتون جنوبی در لندن که حاصل کار یک طراح معروف به نام انوسکا همپل (Anouska Hempel) بود و هتل بدفورد(Bedford) در سان فرانسیسکو که اولین هتل از مجموعه 34 تایی هتل بوتیک های معروف کیمپتون (Kimpton) بود.

چرا بوتیک هتل یا هتل های سنتی را برای اقامت انتخاب کنیم؟

هدف مسافران از انتخاب بوتیک هتل‌ها، صرفا یک اقامت آرامش بخش در محیطی کوچک نیست. مطمئنا اگر این چنین هدفی در پشت انتخاب آن‌ها باشد، هتلی عادی و شاید چند ستاره به خوبی می تواند آن‌ها را به مقصودشان برساند. هدف آن‌ها، استراحت، لذت و مهم تر از همه آشنایی با فرهنگ محل اقامت، از طریق اقامتگاه شان است.

اشخاصی که بوتیک هتل ها و هتل های سنتی را به عنوان مکانی برای استراحت چند روزه انتخاب میکنند، قصد دارند تا در این سفر چند روزه از طریق همین هتل، به خوبی با فرهنگ منطقه آشنا شوند و بتوانند حس زندگی به عنوان افراد محلی را درک کنند. اغلب مشتریان این هتل ها، مسافران و توریست ها هستند. یکی از خلاقیت های بسیار جالبی که در بوتیک هتل ها شاهد آن هستیم، تبدیل مسافر به شهروند است. منظور ساخت فضاها و سازه های خاصی است که در آن مسافران دقیقا خود را مانند مردم محلی منطقه می بینند و با شرایط زندگی آنها، حتی در مدت زمان بسیار کوتاه آشنا شده و خو می گیرند.

بوتیک هتل قصرمنشی
بوتیک هتل قصرمنشی

ویژگی های خاص یک بوتیک هتل

لازم است یک بوتیک هتل یک سری ویژگی های خاصی را داشته باشد که بتواند این عنوان را از آن خود کند. این ویژگی ها در یک نگاه کلی شامل: وسعت، اعتبار، دکوراسیون، نحوۀ پذیرایی از مهمانان، دقت در سرو نوشیدنی و غذا و پذیرش حیوانات خانگی می شود. در ادامه هر کدام از این ویژگی های هفت‌گانه به صورت کامل توضیح داده شده است.

وسعت زیادی ندارد

بوتیک هتل یا هتل سنتی بیشتر از اینکه به کمیت فکر کنند به دنبال ارائۀ هر چه بهتر کیفیت هستند. بنابراین یکی از مهمترین ویژگی های این دسته از هتل ها این است که از وسعت زیادی برخوردار نباشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از مهمانان هتل پذیرایی کنند. در مورد تعداد اتاق های این نوع از هتل ها باید گفته شود که بیشترین تعداد اتاق ۱۰۰ عدد در نظر گرفته شده است. البته لازم به ذکر است که تنها تعداد پایین اتاق ‌ها دلیل آن نیست که هتلی شایسته چنین لقبی شود بلکه آنچه اهمیت بیشتری پیدا می کند نحوۀ سرویس دهی و پذیرایی از مهمان است که باید در فضایی محدود و در واقع به صورت سرویس دهی باشد.

معتبر است

تعداد محدود اتاق‌ها یا همان وسعت اندک بوتیک هتل‌ها باعث می‌شود امکانات و تجهیزات یک هتل لوکس و ۵ ستاره به راحتی ایجاد شود. همچنین خدمت رسانی نیز به نحو بسیار بهتری صورت خواهد گرفت. گاهی اوقات ممکن است بوتیک هتل زیر مجموعۀ هتلی بزرگ و مشهور باشد یا گاه ممکن است بوتیک هتل کاملا مستقل باشد. اما در هر صورت فعالیت و خدمات‌رسانی بوتیک هتل‌ها کاملا مستقل انجام می شود و وابسته به هیچ هتل دیگری نخواهند بود. تمام این موارد سبب می شود بوتیک هتل ها از اعتباری ویژه و قابل توجه برخوردار باشند و در زمره بهترین هتل ها دسته‌بندی شوند.

ظاهر متفاوت با دیگر هتل ها

یک بوتیک هتل یا هتل سنتی باید خاص، متفاوت و منحصر به فرد باشد. به این ترتیب بدون شک لازم است از ظاهری متفاوت نیز برخوردار باشد. در یک بوتیک هتل تمام امکانات و تجهیزات لازم  باید در مدرن‌ترین حالت ممکن وجود داشته باشد. بایستی فضا کاملا دلباز و عاری از هر گونه زرق و برق زننده باشد. همچنین لازم است از رنگ‌های نمادین و مبلمان ساده اما دلنشین استفاده شده باشد. در واقع در بوتیک ‌هتل ها شاهد آرامش و سادگی همراه با طراحی روز خواهیم بود. قرار نیست در یک بوتیک هتل مهمانی احساس کند در دورۀ ویکتوریایی گیر افتاده است. بلکه قرار است آرامش و آزادی خاص عصر پسا مدرن در قلب و روح مهمانان این دسته از هتل ها بروز و ظهور پیدا کند.

پذیرایی از مهمان ها با انواع و اقسام غذاهای محلی

یکی دیگر از ویژگی‌های ناب بوتیک هتل‌ها و هتل‌های سنتی این است که آن‌ها با تمام وجود سعی می‌کنند با خدماتی که ارائه می‌دهند معرف مکانی که در آن واقع شده‌اند باشند. به این ترتیب شک نداشته باشید که اگر مهمان یک بوتیک هتل باشید با غذاهایی از شما پذیرایی خواهند کرد که متعلق به همان شهر و همان منطقه باشند. با وجود این ویژگی به نظر می‌رسد یکی از کارآمدترین راه‌ها برای شناخت یک محل و منطقه خاص حضور در بوتیک هتل همان منطقه خواهد بود. البته علاوه بر غذاهای محلی لازم است به سایر علائم و نشانه‌ها که ممکن است روی در و دیوار هتل باشند نیز توجه شود، زیرا معرفی منطقه به شیوه‌های مختلف و خلاقانه‌ای می‌تواند صورت بگیرد.

سرو غذا و نوشیدنی

هتل بوتیک یا هتل سنتی در سرو انواع و اقسام غذاها و نوشیدنی ها حساسیتی قابل تأمل نشان خواهند داد. البته درک این حساسیت کاملا امکان‌پذیر است. چون همان‌طور که از ابتدا توضیح داده شده است یک بوتیک هتل به ایده‌آل‌ترین شرایط ممکن فکر می‌کند و در تمام مراحل پذیرایی از مهمانان، به خاص‌بودن فکر می‌کند. به این ترتیب هر زمان مهمان یک بوتیک هتل بودید می‌توانید انتظار داشته باشید که جذاب ترین و متفاوت ترین نوع سرو غذا و نوشیدنی را شاهد باشید. بدون شک خلاقانه ترین نحوه دیزاین غذا و نوشیدنی را در همین نوع از هتل‌ها خواهید دید.

حیوانات خانگی

اگر حیوانی خانگی دارید و اگر به این حیوان بسیار وابسته هستید و تحت هیچ شرایطی دوست ندارید از آن جدا شوید توصیه می‌کنیم بوتیک هتل را برای اقامت چند روزه خودتان در سفر انتخاب کنید. چون بر خلاف بسیاری از انواع هتلها و مهمان پذیرها که برای پذیرش حیوانات خانگی مقررات ویژه ای دارند و محدودیت های سرسختانه ای را اعمال می کنند، بوتیک هتلها آزادانه تر عمل خواهند کرد. در این نوع از هتلها شما میتوانید حیوان خانگی خودتان را به هتل ببرید و مطمئن باشید که از سوی بوتیک هتل مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

ویژگی های خاص یک بوتیک هتل

یکی دیگر از ویژگی هایی که لازم است در مورد بوتیک هتل بیان شود موقعیت جغرافیایی آن است. شاید هتل های بسیار بزرگ ناگزیر باشند که حاشیه شهر را برای احداث انتخاب کنند. اما یک بوتیک هتل می‌تواند در قلب شهر قرار بگیرد. چون وسعت زیادی ندارد و فضای قابل توجهی از شهر را به خود اختصاص نمی دهد. به همین دلیل می‌توان پیش‌بینی کرد که اقامت در یک بوتیک هتل امکان رفت و آمد راحت تری را برای مهمانان شهر به ارمغان خواهد آورد. چون می تواند در مرکز شهری شلوغ و پرجمعیت واقع شود. ضمن اینکه امکان دسترسی به سایر نقاط شهر نیز از مرکز آن بسیار راحت تر خواهد بود. البته ممکن است هتل بوتیکی در حاشیه شهر واقع شده باشد.

در واقع محل احداث یک بوتیک هتل از جمله ویژگی های اجتناب‌ناپذیرش به شمار نمی‌رود؛ اما به هر روی با توجه به رویکرد این هتل ها که سعی می کنند در معرفی منطقۀ خود مؤثر باشند قرارگرفتن آن در مرکز شهر مفیدتر به نظر خواهد رسید. چون اصولا مرکز یک شهر، در مقایسه با حواشی شهر، بهتر می تواند سنت‌ها و آداب و رسوم جاری در میان مردمش را بازگو کند. پایان سخن اینکه هتل بوتیک یا هتل سنتی یک تجربه منحصر به فرد و کاملا پسا مدرن است.

 

موقعیت مکانی هتل قصرمنشی:

هتل سنتی قصرمنشی به جاذبه‌های تاریخی اصفهان نزدیک  بوده و دسترسی راحتی به دیگر نقاط شهر دارد. این هتل در نزدیکی بازار معروف اصفهان (مرکز صنایع دستی اصفهان)، میدان نقش جهان و همچنین در فاصله 1200 متری زاینده‌رود قرار دارد.

با ما در تماس باشید:

شبکه های اجتماعی:

Copyright © 2021 Ghasr Monshi Hotel | Powered by Ghasr Monshi Hotel

اسکرول به بالا

Special Offer

15% off for direcrt reservation of Ayneh Room till 15th july

Number of guests

MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

Ghasr Monshi Hammam & Spa

MASSAGE

HAMMAM

Reservation Form

نام(ضروری)

Short text for Hammam

Reservation Form

نام(ضروری)

Contact Ghasr Monshi Hotel

Phone Number

+983131317044

Email Address

info@ghasrmonshihotel.com

WhatsApp

+989103993280

Address:

No.10, Neshat Street, Isfahan,Iran

Ghasr Monshi Palace

So long ago in Persia...
Experience it Now

History of Ghasr Monshi Palace

  • Safavid dynasty

Short text to describe hotel and its history and usage in safavid dynasty

Safavid dynasty
NOW

Ghasr Monshi Boutique Hotel

  • NOW

short text to describe hotel services now

Restaurant

short text for restaurant

Rooms & Suites

short text for Rooms & Suites

Hammam & Spa

short text for Spa

text introducing hotel and services and the strategics

پیشنهاد ویژه

15% off for direcrt reservation of Ayneh Room till 15th july

تعداد مهمانان

MM slash DD slash YYYY
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

حمام قصرمنشی

ماساژ

حمام

رزرو و بررسی ظرفیت

نام(ضروری)

Short text for Hammam

رزرو و بررسی ظرفیت

نام(ضروری)
خانه تاریخی قصرمنشی

...So long ago in Persia
Experience it Now

تاریخچه خانه قصرمنشی

  • دوره صفوی

Short text to describe hotel and its history and usage in safavid dynasty

دوره صفوی
زمان حال

بوتیک هتل قصرمنشی

  • زمان حال

short text to describe hotel services now

رستوران

اتاق ها و سوئیت ها

حمام

text introducing hotel and services and the strategics

Enjoy a mid-day tea while watching the garden through windows with stained glasses, in a room surrounded with magnificent mirror and plaster artwork.
SAFAVID VIP Room, with a California King Size bed that provides a comfortable night sleep, welcomes tremendous sunlight through an all glassed wall.
A hand carved and engraved stone bathtub provides a remarkable yet relaxing experience after long day of sightseeing in Isfahan.
Enjoy a mid-day tea while watching the garden through windows with stained glasses, in a room surrounded with magnificent mirror and plaster artwork.

Standard Double Room

The Standard Double room is typically furnished with a King Size Bed, or two Twin Size beds, upon request. This room allows a comfortable accommodations for 2 guests. Standard Double rooms have windows that open to a shared balcony/hallway. Guests will have access to a private bathroom, inside the room.

Delneshin Suite, or the “Sardab” of the house, is the only suite of Ghasr Monshi Hotel. Because of its strategic positions, residents of this house would find this space very quiet, naturally cool in the summer and warm in the winter. It is very spacious, about 72 square meters, with 2 different rooms, separated by columns. It is typically furnished with 2 king size beds, which can be changed to 4 single bed, as well. There also a magnificent traditional furniture, as well as dining table inside the room.

با اقامت در اتاق آینه در زمان سفر کنید. این اتاق که یک میراث ملی ثبت شده است، از دوران قاجار به یادگار مانده است. آینه کاری ها، گچبری ها و نگارگری های آن یادآور فاخرترین کاخ ها و مکان های تاریخی ایران است. جنوبی بودن آن و وجود پنجره های سراسری مشرف به حیاط، در طول روز نورگیری مطبوعی به ارمغان آورده و در طول شب با انعکاس نور مهتاب در آینه ها فضای شاعرانه ای مهیا می کند. نا گفته نماند این اتاق از دیرباز پذیرای زوج های جوان بوده و گفته می شود عروس و دامادهای سلطنتی در این اتاق سوگند خورده و زندگی خود را آغاز کرده اند. این اتاق مجهز به تخت دونفره (Queen size) بوده و با امکانات VIP موجود، اقامت خاطره انگیزی برای دونفر (خصوصا زوج های جوان) فراهم می کند.
اتاق صفوی یکی از اتاق های VIP مجموعه می باشد که مشرف به حیاط بوده و جنوبی بودن اتاق و وجود پنجره های سراسری، نورگیری مطبوعی مهیا می سازد. گچ بری ها و آینه کاری های ظریف در سرتاسر اتاق و مبلمان شکیل و راحت موجود، زیبایی آن را دو چندان می کند. با بهره مندی از دو تخت بزرگ (California King Size) (که بنابه خواست شما می تواند به صورت دابل یا تویین چیدمان شود) و امکان فراهم کردن سرویس خواب اضافه، اتاق صفوی می تواند پذیرای حداکثر 3 مهمان باشد.
اتاق افشاریه یکی از اتاق های VIP مجموعه می باشد که علاوه بر آینه کاری ها و گچ بری های مجلل آن، وجود یک وان سنگی زیبا، شکوه خاصی به این اتاق بخشیده است. وجود نورگیر در سقف اتاق در کنار پنجره ها، نورگیری مطبوعی مهیا می کند. این اتاق با برخورداری از امکانات VIP و تخت (King Size) اقامت مجللی برای دو نفر فراهم می کند.
گچ بری و آینه کاری زیبای اتاق، بهره مندی از تخت های (King size)، مبلمان راحت، امکان فراهم کردن سرویس خواب اضافه، وجود پنجره رو به باغچه طبقه پایین و سایر امکانات VIP، این اتاق را به یکی از اتاق های مجلل مجموعه تبدیل کرده و اقامت خاطر انگیزی برای حداکثر 3 مهمان مهیا می کند.

اتاق دابل استاندارد

اتاق های دونفره بنا به درخواست مهمانان می‌توان با یک تخت دونفره (King Size Bed) و یا دو تخت یک نفره(twin size bed) چیدمان شود. این اتاق امکان اقامت 2 نفر را به راحتی فراهم میکند. در داخل اتاق میهمانان میتوانند به سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی دسترسی داشته باشند.
سوئیت دلنشین یادآور سرداب های قدیم ایرانی، اقامتی آرام و خاطره انگیز را برای 4 مهمان در فضایی کاملا سنتی مهیا می کند. سرداب ها راهکار نیاکان ما برای فرار از گرمای تابستان و سرمای زمستان هستند که بخش جدانشدنی از خانه های سنتی می باشند. سوئیت دلنشین با مساحت 72 متری به کمک ستون هایی به دو قسمت مجزا تقسیم شده که در هر بخش دو تخت (king size) قرار گرفته و برای اقامت 4 نفر فضای آرام و خاطره انگیزی فراهم می کند. وجود حوض کوچک سنگی در وسط آن، مبلمان سنتی و میز ناهارخوری در کنار معماری زیبای اتاق، تلفیقی از آسایش و اصالت را به ارمغان می آورد.